Usystematyzowanie planów opieki i elektronicznego dokumentowania

Szkolenie marzec-czerwiec 2020

  W okresie marzec - czerwiec 2020 r. przeprowadzono szkolenie zamknięte w Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku dla grupy 15 os.(dydaktyków), w liczbie 120 godzin dydaktycznych. Szkolenie miało na celu przygotowanie do nauczania studentów budowania usystematyzowanych planów opieki i elektronicznego dokumentowania praktyki pielęgniarskiej w oparciu o terminologię referencyjną oraz tworzenia katalogów (jednorodnych grup diagnoz pielęgniarskich) z wykorzystaniem Międzynarodowej Klasyfikacji Praktyki Pielęgniarskiej ICNP.

Szkolenie ma na celu przygotowanie słuchacza do budowania usystematyzowanych planów opieki i elektronicznego dokumentowania praktyki pielęgniarskiej w oparciu o terminologię referencyjną, tworzenia katalogów (jednorodnych grup diagnoz pielęgniarskich) z wykorzystaniem Klasyfikacji ICNP® dla potrzeb Elektronicznego Rekordu Pacjenta (EHR)

Wykorzystanie:

Prowadzenie zajęć w ramach konwersatoriów z Podstaw pielęgniarstwa oraz ćwiczeń i zajęć praktycznych z poszczgólnych pielęgniarstw z zastostosowaniem dokumentacji pielęgniarskiej opartej o projektowanie planów opieki pielęgniarskiej z wykorzystaniem  terminów z Klasyfikacji ICNP®.

Przygotowano materiały szkoleniowe na potrzeby realiacji zajęć dydaktycznych w postaci elektronicznej. Nauczyciele uzyskali kompetencje w zakresie promotora wiedzy w zakresie Klasyfikacji ICNP® (ISO 18104:2011).

Prezes fundacji Dorota Kilańska wzięła udział jako ekspert w debacie.